3.03.2009

BIZNES PO TARNOWSKU... c.d.






Mieli rację ci, którzy twierdzili, że spowolnienie gospodarcze dla jednych będzie oznaczało problemy, a dla innych szansę. W czasach kryzysu szukamy rozwiązań duzo tańszych, ale nie gorszych. Szansę dostrzegł przedsiębiorca z Tarnowa.



Jak powiedział, tak uczynił. W ostatnim "Pulsie Tarnowa" Ireneusz Łądkowski zapowiadał rozwijanie uruchomionego w Tarnowie interesu i jak widać, obietnicy dotrzymał. Jak udało nam się dowiedzieć już od 6 marca br. będzie się zajmował ż sprzedażą pominików cmentarnych. że ich wysoka jakość. - "Znalazłem producenta, który wyrabia je taniej i inną technologią. Swoją jakością w niczym nie odbiegają od tych, które można kupić u okolicznych rzemieślników. W miarę upływu czasu będę sprowadzał kolejne modele, a wybór jest naprawdę duzy" - zachwala Łądkowski.

Nie ma powodów, by mu nie wierzyć, bo wie co mówi. Jego ojciec z branżą ma do czynienia od wielu lat.

Jedno jest pewne, skorzystają konsumenci, bo na rynku pojawiła się konkurencja, a ta - jak wiadomo - generuje dbałość o klienta i lepsze ceny. Tak pewnie będzie i w tym przypadku, bo ceny Łądkowskiego są naprawdę atrakcyjne.

TE PIENIĄDZE ZMIENIĄ TARNÓW


TE PIENIĄDZE ZMIENIĄ TARNÓW

Rozmowa z zastępcą wójta Gminy Lubiszyn DANIELEM NIEKREWICZEM.

Redakcja: Panie Wójcie, nasza wieś ma już „Plan Odnowy Wsi”, ale czy to cokolwiek daje?
DANIEL NIEKREWICZ:
Oczywiście, to ogromny krok w rozwoju Tarnowa i mogę tylko pogratulować autorom tego dokumentu. Naprawdę to ważna sprawa, a sam dokument jest wartością samą w sobie. Przecież to 27 stron ważnych informacji na temat wioski, jej mieszkańców oraz tego co warto w niej wykonać, aby żyło się w niej jeszcze lepiej niż teraz. Jestem pełen podziwu dla autorów, którzy – właściwie bez wsparcia i pomocy z zewnątrz – wykonali dobry kawał roboty.
Redakcja: Co dalej?
DANIEL NIEKREWICZ: Teraz nasza specjalistka p. Magda Nowak – Siwińska napisze stosowny wniosek aplikacyjny i do końca marca mamy czas na zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji. Panowie Bagiński i Pawlicki wykonali poważną pracę merytoryczną i teraz ruch jest po stronie Sołtysa. Potrzeba uchwały Zebrania Wiejskiego z 12 marca 2008, dokumentacji oraz dobrej woli, aby owe blisko 300 tysięcy złotych mogły zostać zaaplikowane dla Tarnowa. Jestem dobrej myśli, bo taka kwota zmieniłaby tą wioskę nie do poznania, a przecież i dzisiaj jest ona piękna.
Redakcja: Są też inne wioski…
DANIEL NIEKREWICZ:
I z tego co wiem, to również będą się starać o takie środki. Rozmawiałem nawet z autorami tarnowskiego dokumentu i zadeklarowali pomoc w stworzeniu podobnego dla innych miejscowości w naszej gminie. To dobry gest i świadczy o ich odpowiedzialności za całą gminę.
Redakcja: Dziękujemy za rozmowę
DANIEL NIEKREWICZ: Nie ma za co. My z wójtem Piotrowskim zawsze docenialiśmy mieszkańców tej miejscowości, a ostatnio docenił ich również poseł Pahl, bo wyróżnił okolicznościowym dyplomem byłego sołtysa Tadeusza Pawlickiego. W Tarnowie w każdym domu jest ktoś do wyróżnienia…

BYŁY SOŁTYS DOCENIONY PRZEZ PARLAMENTARZYSTĘ

Wieś wobec problemów gospodarczych” – pod takim hasłem odbyło się w Lubiszynie Forum Sołtysów i Samorządowców w którym udział wzięli m.in.: Wicewojewoda Lubuski Jan Świrepo, Poseł na Sejm RP Witold Pahl, Starosta Gorzowski Józef Kruczkowski, dyrektor Agencji Rynku Rolnego Ryszard Kołodziej, wicedyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Elżbieta Kwaśniewicz, a także Wójt Gminy Tadeusz Piotrowski. Organizatorem forum był Poseł Witold Pahl oraz Urząd Gminy. ż mieszkańcy tarnowa m.in.:
- przedsiębiorcy: Piotr Zając, Piotr Kolasiński i Ireneusz Łądkowski;
- rolnicy: Zdzisław Zakrzewski, Bronisław Wolff i Ryszard Glura;
- zaangazowani w sprawy wioski: Tedusz Pawlicki, Józef Bąkowski oraz Zbigniew Pawlicki;
- mieszkający w Tarnowie konsultant ds. PR: Robert Bagiński.
W trakcie spotkania poseł Pahl wręczył specjalne „DYPLOMY WYRÓŻNIENIA” dla osób zasłużonych dla rozwoju Gminy Lubiszyn, a wśród wyróżnionych znalazł się były Sołtys Tarnowa Tadeusz Pawlicki, który otrzymał dyplom o treści:

Proszę przyjąć moje serdeczne uznanie za Pana wieloletnią pracę w charakterze Sołtysa Wsi Tarnów oraz działalność w Radzie Gminy Lubiszyn.

Gratuluję sukcesów, które widoczne są „gołym okiem” w Tarnowie oraz działalności w lubiszyńskim samorządzie, gdzie został Pan zapamiętany jako osoba niezwykle aktywna.

Wierzę, że jako parlamentarzysta, wielokrotnie będę mógł korzystać z Pana rad, wskazówek i podpowiedzi w zakresie rozwoju polskiej wsi i terenów wiejskich.

Wszystkiego dobrego !

Łączę wyrazy szacunku


Witold Pahl
Poseł na Sejm RP"

Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in.:
- Sołtys Stawu Jerzy Legeziński
- Radny Rady Gminy Wojciech Zwieruho
- Prezes OSP w Lubiszynie Marcin Nikolak
- Prezes Stowarzyszenia „Szansa” Jerzy Obara
- Sołtys Wysokiej Roman Gajda

Spotkanie było elementem zainaugurowanego przez posła W. Pahla „OKRĄGŁEGO STOŁU NT. SYTUACJI GOSPODARCZEJ REGIONU” i cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów m.in. Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Gazety Lubuskiej i Radia RMG.
Kolejne tego typu spotkanie, tym razem na tematy biznesowe, już 18 kwietnia br.

PRAWIE TRZYSTA TYSIĘCY NA ROZWÓJ TARNOWA

TARNÓW JAKO PIERWSZY W GMINIE LUBISZYN MA SWÓJ PLAN ROZWOJU

Kilkadziesiąt przedsięwzięć przewiduje „Plan Odnowy Wsi Tarnów”, który przygotowali mieszkańcy podgorzowskiego Tarnowa, aby otrzymać na ich realizację unijne pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ma on 27 stron i jest pierwszym tego typu dokumentem w gminie Lubiszyn. Przez kilka miesięcy tworzyli go mieszkańcy wioski, aby potem Robert Bagiński i Zbigniew Pawlicki, przy dużej pomocy zastępcy wójta Daniela Niekrewicza oraz specjalistki ds. środków unijnych Magdaleny Nowak - Siwińskiej, mogli nadać mu ostateczny kształt.
Teraz, na jego podstawie przygotowany zostanie wniosek o aplikacyjny wraz z dokumentacją projektową i załącznikami. – „ To szansa na duże pieniądze i realizację wielu ciekawych przedsięwzięć w gminie
– mówi specjalista ds. pozyskiwania funduszy europejskich w lubiszyńskim urzędzie Magdalena Nowak – Siwińska. Ze środków tego segmentu PROW mogą zostać sfinansowane inwestycje związane przede wszystkim z budową, przebudową, remontami i wyposażeniem społeczno-kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych obiektów publicznych. - „Cenimy aktywność mieszkańców Tarnowa i oczywiście jako samorząd nie zamierzamy przepuścić żadnej okazji, aby uzyskać unijne pieniądze na rozwój naszych miejscowości„ – nie kryje radości z faktu powstania tarnowskiego dokumentu zastępca wójta Daniel Niekrewicz. Twórcy „Plan Odnowy Wsi Tarnów” zaplanowali m.in. budowę chodników, przebudowę sali wiejskiej, budowę boisk do piłki nożnej i siatkowej oraz stworzenie w Tarnowie ścieżek historycznych.